Przedstawiam postacie występujące w mojej baśni

Akcja toczy się w czterech wątkach, są to krainy w których opisuję przygody moich bohaterów.

Pierwsza kraina - Dolina stokrotek

Druga kraina - Wzgórza Olbrzymów

Trzecia kraina - Okolice zamku

Czwarty wątek opisuje czasy przyszłe

 

W baśni występują również Istoty Natury

Amelka

Amelka – mała dziewczynka z Doliny Stokrotek. Mieszka z babcią i pieskiem Tulą, rodzice zaginęli w drodze do krainy olbrzymów. Ma dobre serce, każdemu niesie pomoc, potrafi zauważać rzeczy, o których się innym nawet nie śniło. Czasami rozmawia nawet z Księżycem. Jest bystra i bardzo inteligentna, nie ma w jej sercu strachu. To o niej, prawdopodobnie, mówi skrzacia przepowiednia. 

Tula

Tula – piesek Amelki, wesoła Foksterierka, która swojej pani nie odstępuje nawet na krok. Jest bardzo zazdrosna o pluszowe misie Amelki i ciągle próbuje z nimi zrobić porządek.

Babcia Jaśminna

Babcia Amelki (Jaśminna) – po prostu babcia Amelki. Po zaginięciu rodziców i całej reszty ludzi z Doliny Stokrotek, zajmuje się gospodarstwem i wychowaniem Amelki. Uczy wnuczkę wielu praktycznych umiejętności, ale daje jej też wiele miłości. Stara się jej przekazać jak najwięcej wiedzy szkolnej i nie tylko. Wie, że nadejdzie dzień, kiedy Amelka będzie musiała wyruszyć w drogę swojego życia.

Mama Róża

Mama Amelki (Róża) – jedna z tych, co poszli godzić się z olbrzymami, niestety zaginęła po drodze, jak wielu innych.

Miranda

Miranda – Wróżka Lasu – znachorka i zielarka, pomaga ludziom i zwierzętom w różnych dolegliwościach i chorobach, potrafi wiele.

Jest córką króla mieszkającego dawniej w zamku, lecz musiała go opuścić i odtąd wiedzie samotne życie w Leśnej chatce nieopodal Doliny Stokrotek. Jej siostra Marbella, uchodzi za złą czarownicę z zamku.

.

© Copyright